Glæden over igen at være på fri fod og hjemme i Danmark overskygger fuldstændig den vrede, som Camilla Broe måtte føle over for de danske myndigheder, der i september udleverede hende til retsforfølgelse i USA.
- Jeg er færdig med at være vred, jeg er bare glad for at være hjemme, siger Camilla Broe, da hun mandag møder pressen i Københavns Lufthavn kort tid efter, at hendes fly fra USA er landet.
Mødet med pressen udviklede sig kaotisk, da det var et massivt opbud af journalister og fotografer, der alle ville være først med en kommentar fra den løsladte, narkosigtede kvinde.
Den 43-årige kvinde afviser at kommentere, at der er fremlagt dokumenter i hendes sag, der angiveligt viser, at hun har indrømmet smugling af ecstasypiller.
- Jeg ønsker ikke at kommentere sagen, så længe den verserer ved en amerikansk domstol, siger Camilla Broe.
/ritzau/
Seneste artikler
Løb efterårsferien ind med sørgebind
- Jeg kan jo sige tak til René tusind gange, men der findes ikke ord for det
Par åbner Æblets Dag
Da tipsklubben skulle på ferie, klappede fælden for kasserer
Skoleelever hyldet af byrådsmedlemmer
Mest læste artikler
Brand i sukkerfabrik
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Stjal 450.000 fra gymnastikfolk og tipsklub
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde
Fundet livløs i rabatten: Cyklist fløjet til Rigshospitalet