Beyonce er tilbage i sin smukke figur

Årsagen til, at Beyonce havde vovet sig ud, var, at ægtemanden Jay-Z skulle optræde ved et velgørenhedsarrangement i New York, og her var hun dukket op for at vise sin støtte.

Sangerinden har endnu ikke har givet nogle interview siden datterens fødsel, men skal man dømme efter den nybagte mors smukke figur og brede smil, så går det nøjagtigt som det skal på hjemmefronten.

Ved velgørenhedskoncerten optrådte Jay-Z blandt andet med sangen "Glory", som han har skrevet om sin nyfødte datter,

- Jeg troede ikke, jeg kunne klare at synge den, sagde Jay-Z ifølge Huffington Post efterfølgende.

- Det var svært, sagde han.

Beyonce og Jay-Z har dannet par i mere end 10 år, og Blue Ivy Carter er deres første fælles barn.

På Beyonces egen hjemmeside kan man se billeder af sangerinden i den røde kjole, hun havde valgt til aftenen.

http://www.beyonceonline.com/us/news/beyonc%C3 %A9-steps-out

/ritzau/

Foto: PLANET PHOTOS/Planet Photos

Det er kun knap en måned siden, at Beyonce fødte datteren Blue Ivy Carter, og mandag aften viste sangerinden sig offentligt for første gang siden fødslen, og som de fleste superstjerner har en evne til at gøre kort efter fødsler, så hun forrygende ud.

Offentliggjort Sidst opdateret