De fire dommere i "Vild med dans" klumrede gevaldigt i den under fredagens program. Efter de to holddanse byttede dommerne nemlig rundt på rækkefølgen og uddelte de forkerte karakterer.
Dermed måtte Christina og Thomas, Cecilie og Mads samt Dicte og Michael tørre det store smil af læben, som de anlagde sig, da de troede, at de opnåede 32 point fra dommerpanelet.
Den rigtige karakter var 28 point, og fejlen blev rettet hurtigt.
Vært Claus Elming var i hvert fald klar over, at karaktererne var blevet byttet rundt. Og derfor måtte dommerne endnu en gang række slikkepindene i vejret - denne gang med de rette karakterer.
Thomas Evers Poulsen gjorde, hvad han kunne, for at få karakteren så højt op som muligt. Han dansede så vildt, at bukserne revnede. Og selv om dommer Jens Werner var flad af grin over den episode, så blev det kun til et 7-tal fra hans side.
/ritzau/
Seneste artikler
50 liter narko i BMW’en: Tysk par får fængsel og udvises
Langholt slår igen mod tilsyn: Uenig i afgørelse
Købte dyre ejendomme og leasede luksusbiler: Derfor mister bosted sin godkendelse
Efter brandulykke: Sådan skal de ansatte hjælpes videre
Efter redegørelse: - Det kunne jeg have fundet på nettet
Mest læste artikler
Efter stor eftersøgning: Mand fundet livløs i vandet
Mand fundet død i Maribosøerne
DMI udsender varsel
Kommune hjemsender omstridt centerchef
Efter 69 år: Vil rive gigantisk vartegn ned