Rygterne om giftemålet syder og bobler, efter at Kate Hudsons mor, skuespillerinden Goldie Hawn, i et interview refererede til parret som "gift", skriver avisen Toronto Sun.
I interviewet, der var med det engelske ES Magazine, siger Hawn:
- Mine børn er fantastiske med deres børn. De har en utrolig forældreetik, og det er jeg meget stolt af.
- Da min datter Kate giftede sig med en engelsk rockstjerne, bekymrede det mig ikke. Det der betyder noget er, at forholdet er godt. Hvad folk gør, er ikke nødvendigvis det samme som, hvem de er.
Det tidsmæssige aspekt passer da også ganske fint med, at parret skulle have sagt det berømte "I do" til hinanden. Det er nemlig lige omkring et år siden, at den britiske rocksanger friede til Kate Hudson.
Frieriet kom kun få måneder før, at den smukke skuespillerinde fødte parrets søn, Bingham, i juli. Hudson har også en søn fra tidligere forhold.
Talsmænd for parret har ikke ønsket at kommentere eller bekræfte oplysningerne.
/ritzau/
Seneste artikler
Bent gør det ikke for priserne, men fik én alligevel
Guide til aktiviteter i efterårsferien
Omfattende strømafbrydelse ramte dele af Falster
Antallet af hjemløse stiger markant på Lolland
Løb efterårsferien ind med sørgebind
Mest læste artikler
Brand i sukkerfabrik
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Fundet livløs i rabatten: Cyklist fløjet til Rigshospitalet
Stjal 450.000 fra gymnastikfolk og tipsklub
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde