Når man skal lancere en ny mobiltelefon, så er det åbenbart ikke nok at levere noget til øret. I hvert fald var der også rigelig til både gården og gaden, da Samsung i nat lancerede mobilen Behold II i Los Angeles.
Den frække del af showet stod sangerinden Katy Perry for. Popsilden, der ifølge sine egne sangtekster kan lide at kysse piger havde nemlig iført sig en superkort, knaldrød sag, som ikke overlod meget til fantasien.
Samtidig fik Katy Perry endnu en gang mulighed for at vise sin nye glatte frisure frem. Håret, som vi så første gang ved Britain Music Awards viste sig at rumme flere muligheder.
Det lange pandehår var til at begynde med redt ud til siden og fremhævede sangerindens ansigt. Men da hun gik på scenen fik lokkerne lov til at falde ned i ansigtet på bedste rock'n'roll-manér.
/ritzau/
Seneste artikler
Motorcyklist påkørte dødt dådyr
Trippel sportsfest: Her er søndagens kampe
Nye krimier afslører landsdelens mørke hemmeligheder
Direktør langer ud efter havbrugskritikere: – De er direkte onde
Vil du have indflydelse på de nye skoledistrikter? Her er fristen
Mest læste artikler
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Fundet livløs i rabatten: Cyklist fløjet til Rigshospitalet
Stjal 450.000 fra gymnastikfolk og tipsklub
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde
Bostedet Langholt lukker