Lindsay Lohan?s far frygter datteren vil dø
Foto: Reed Saxon/AP
AP/Polfoto
Michael Lohan, far til den skandaleombruste skuespiller Lindsay Lohan, frygter, at datteren snart dør.
Michael har flere gange insisteret på, at hans unge datter har brug for hjælp med hendes drikke- og misbrugsproblemer, hvis hun ikke skal dø af en overdosis. Der skriver Female First.
Lindsay Lohan bliver 27 til sommer, og der får faren til at tænke på den britiske sanger Amy Winehouse, som netop døde som 27-årig.
- Hun var så talentfuld og ville heller ikke lytte, så hun gik bort, siger Michael Lohan og frygter, at det samme vil ske for hans egen datter.
- Lindsay bliver 27 i juli. Hvor mange andre unge er ikke døde i den alder af en overdosis? Det er en frygt, der nager mig.
Netop 27-års-alderen er farlig, hvis man skal tro statistikkerne. Ud over Amy Winehouse døde også musikerne Jim Morrison, Jimi Hendrix, Kurt Cobain og Janis Joplin, da de var 27 år.
Michael Lohan indrømmer, at datterens farlige livsstil betyder, at han konstant er bange.
- Jeg sidder altid ved min telefon, siger han.
Michael bebrejder samtidig sig selv for Lindsay's problemer, som han mener begyndte efter, at han blev skilt fra Lindsays mor i 2007.
- Det gik galt for Lindsay, da jeg blev skilt fra Dina, så selvfølgelig føler jeg, at jeg er skyld i det, siger han.
/ritzau/
Seneste artikler
Stjal 450.000 fra gymnastikfolk og tipsklub
For første gang i lang tid: Guldborgsund speeder op for grøn omstilling
Stort flertal stemte kæmpe besparelser igennem
"Alternativet var, at historien var blevet ufortalt og stadig havde befundet sig i mørket"
Christian fortsatte med at slå stikkeren, der lå forsvarsløs på jorden, mens kvinden slog ham på ryggen...
Mest læste artikler
Brand i sukkerfabrik
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Dramatisk: Traktor på afveje påkørte biler og ramte hus
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde
Bostedet Langholt lukker