Ny Vild med dans-vært vil ikke afvise flere nøgenfotos
Da det i sidste uge blev afsløret, at det er den 29-årige Sarah Grünewald, der skal være vært, når Vild med dans igen løber over skærmen til efteråret, kunne man pludselig også se hende temmelig afklædt på fotos rundt omkring på nettet.
For tv-værtinden, der er tidligere model, har i sin karriere ladet sig fotografere nøgen, og de billeder kom altså i rotation igen, da hendes nye job på TV2 blev afsløret.
- Jeg kan ikke undgå det. Jeg har været model i 10 år, og det er nogle billeder, jeg er meget stolt af. Så jeg er kun glad for, at de er kommet frem igen, det er jo mit arbejde, siger Sarah Grünewald til Ritzau.
Om hun kan finde på at stille op til flere billeder, kan hun ikke afvise.
- Det kan ikke udelukkes, at der kommer flere billeder. Men nu skal TV2 jo også lige ind over, smiler hun.
Den 13. august skal hun sammen med Claus Elming kridte danseskoene til det første Vild med dans-program.
- Jeg glæder mig til at være en del af en kæmpe stor professionel produktion og til at være en del af holdet, fortæller hun.
Sarah Grünewald overtager tjansen som værtinde på TV2-programmet fra Christiane Schaumburg-Müller.
/ritzau/
Seneste artikler
Efter brandulykke: Sådan skal de ansatte hjælpes videre
Efter redegørelse: - Det kunne jeg have fundet på nettet
Takkehilsner nåede fra Nykøbing til Letland
Spøgelseshus lover gys: Nogle får et minde med hjem i bukserne
Kontrakter, webcam og ydmygelse: Tiltalt for at udsætte hustru for årelang kontrol
Mest læste artikler
Efter stor eftersøgning: Mand fundet livløs i vandet
Mand fundet død i Maribosøerne
DMI udsender varsel
Kommune hjemsender omstridt centerchef
Efter 69 år: Vil rive gigantisk vartegn ned