TV3 er gået i gang med optagelserne til den nye sæson af reality-serien "Paradise Hotel". Og der venter flere overraskelser for de nye deltagere.
I går, torsdag den 7. oktober, tjekkede de første deltagere ind på hotellet i Mexico. Men til deltagernes overraskelse var der ikke tale om det sædvanlige hotel. I år foregår serien i nye omgivelser.
Deltagerne får sig endnu en overraskelse af den behagelige slags. Den første aften kan de nemlig se frem til underholdning fra pigegruppen Sukkerchok, der også skal overnatte på hotellet.
Sukkerpigerne skal dog ikke være med i selve spillet, men blot optræde for deltagerne. Og pigerne har også sikret sig, at de ikke bliver optaget i værelset, hvor de skal sove.
Ligesom i de seneste sæsoner af "Paradise Hotel" er det Rikke Gøransson, der agerer vært for deltagerne, der i løbet af de næste måneder skal sende hinanden hjem og byde nye ansigter velkommen.
Det er den syvende sæson af serien, og den bliver sendt på TV3 til februar.
/ritzau/
Seneste artikler
Motorcyklist påkørte dødt dådyr
Trippel sportsfest: Her er søndagens kampe
Nye krimier afslører landsdelens mørke hemmeligheder
Direktør langer ud efter havbrugskritikere: – De er direkte onde
Vil du have indflydelse på de nye skoledistrikter? Her er fristen
Mest læste artikler
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Fundet livløs i rabatten: Cyklist fløjet til Rigshospitalet
Stjal 450.000 fra gymnastikfolk og tipsklub
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde
Bostedet Langholt lukker