Oscarvindende darling: Frygter det slutter
Selvom skuespillerinden Jennifer Lawrence har masser af succes og film på plakaten, frygter hun, at hendes karriere slutter. Foto: free/Joel Ryan
free/Joel Ryan
Trods kæmpe succes og anerkendelse frygter den Oscar-vindende skuespillerinde Jennifer Lawrence, at hendes succes før eller siden rinder ud.
Hun er kendt for sin nede-på-jorden-attitude og er blevet hele både befolkningens- og anmeldernes kæledægge.
Men på trods af en Oscar-statuette og massiv popularitet er skuespillerinden Jennifer Lawrence sikker på, at hendes succes snart slutter. Det fortæller hun i et interview til "Colbert Report."
- Der er intet, der varer evigt. Og jeg venter egentligt bare på, at det hele falder hinanden, siger den 24-årige skuespillerinde om sin kometkarriere.
Selv om Lawrence afslører, at hun har tjent nok penge på film som "Silver Linings Playbook" og "The Hunger Games"-serien til at kunne klare sig økonomisk resten af livet, vil hun stadig gerne have masser af arbejde.
- Men hver gang, telefonen ringer, er jeg bange for, at nogen siger, at det hele er slut, siger Lawrence.
Skuespillerinden har dog en kæmpe fanskare og er i medierne blevet døbt "J-Law." Et navn, som hun har det helt cool med, siger hun.
- Det var faktisk været mit kælenavn gennem skoletiden, så jeg har vitterligt ikke noget imod at blive kaldt det, lyder det fra Jennifer Lawrence.
Det ser dog ud til, at Hollywood-darlingen intet har at frygte professionelt. Lige nu har Jennifer Lawrence hele fire film, som hun er ved at færdiggøre.
Newspaq
Seneste artikler
Guide til aktiviteter i efterårsferien
Omfattende strømafbrydelse på dele af Falster
Antallet af hjemløse stiger markant på Lolland
Løb efterårsferien ind med sørgebind
- Jeg kan jo sige tak til René tusind gange, men der findes ikke ord for det
Mest læste artikler
Brand i sukkerfabrik
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Stjal 450.000 fra gymnastikfolk og tipsklub
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde
Fundet livløs i rabatten: Cyklist fløjet til Rigshospitalet