Hotelarvingen Paris Hilton og hendes kæreste, Cy Waits, har været involveret i et biluheld i Los Angeles onsdag aften i endnu et skandaløst drama for jetsetteren. Det skriver det australske perthnow.com.au.
Kæresteparret var omringet af en kæmpe skare af paparazzier, da de forsøgte at køre væk fra restaurant "The Boa" i Vest Hollywood. Her kørte de angiveligt over en kvindelig fotografs ben.
Ifølge perthnow.com.au sad Cy Waits ved rattet i den blå Bentley, og han blev set spørge til fotografen, om hun var okay efter uheldet. Hertil svarede en anden fotograf, at hun var ok.
Efter parret var kørt væk fra stedet, ringede de andre fotografer efter politiet, som afhørte den påkørte. Senere skrev Paris Hilton ifølge bt.dk på sin Twitter-profil:
"Dejlig aften med venner og familie ødelagt af aggressive paparazzier. De er bogstaveligt talt sindssyge".
Cy Waits og Paris Hilton blev i august anholdt for besiddelse af kokain.
/ritzau/
Seneste artikler
50 liter narko i BMW’en: Tysk par får fængsel og udvises
Langholt slår igen mod tilsyn: Uenig i afgørelse
Købte dyre ejendomme og leasede luksusbiler: Derfor mister bosted sin godkendelse
Efter brandulykke: Sådan skal de ansatte hjælpes videre
Efter redegørelse: - Det kunne jeg have fundet på nettet
Mest læste artikler
Efter stor eftersøgning: Mand fundet livløs i vandet
Mand fundet død i Maribosøerne
DMI udsender varsel
Kommune hjemsender omstridt centerchef
Efter 69 år: Vil rive gigantisk vartegn ned