Popdreng: Miley fik mig til at ryge hash
Foto: Polfoto/Luis Hidalgo
Polfoto/Luis Hidalgo
- Det var Miley Cyrus og Demi Lovato, der introducerede mig til hash.
Sådan lyder det fra popdrengen Joe Jonas, der er den mellemste af de tre brødre i det populære band Jonas Brothers.
Det skriver Female First.
De tre unge popstjerner kender hinanden særdeles godt fra deres tid på Disney Channel, og selv om de ser uskyldige ud på skærmen, er virkeligheden en ganske anden. I hvert fald hvis man skal tro Joe Jonas.
- Første gang jeg røg hash var med Demi og Miley. Jeg må have været 17 eller 18 år. De blev ved med at sige "Prøv det! Prøv det! Så jeg gav det et forsøg, og det var helt okay, men jeg ryger faktisk ikke hash så ofte længere, fortæller han til Vulture magazine.
Den 24-årige Joe Jonas har tidligere haft et stormfuldt forhold til den amerikanske X Factor-dommer Demi Lovato, der måtte på afvænning i 2010. Dengang var beskeden, at hun kæmpede med "fysiske og psykiske problemer".
Men den diffuse betegnelse dækker i virkeligheden over et alvorligt stofmisbrug, fortæller Joe Jonas, der kun blev ved hendes side, fordi han ville hjælpe.
- Jeg følte, at jeg måtte tage mig af hende, men samtidig var mit liv én stor løgn, fordi jeg ikke var glad. Jeg følte, at jeg var nødt til at blive i forholdet for hendes skyld, fordi hun havde brug for hjælp, siger han til Vulture magazine.
Poptrioen Joe Brother gik i opløsning i oktober på grund af interne stridigheder.
Newspaq
Seneste artikler
- Jeg kan jo sige tak til René tusind gange, men der findes ikke ord for det
Par åbner Æblets Dag
Da tipsklubben skulle på ferie, klappede fælden for kasserer
Skoleelever hyldet af byrådsmedlemmer
Russisk tv viser video fra helikopter-drama ud for Gedser
Mest læste artikler
Brand i sukkerfabrik
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Stjal 450.000 fra gymnastikfolk og tipsklub
Dramatisk: Traktor på afveje påkørte biler og ramte hus
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde