Realitypar overrasker med lynbryllup
Rigmanden Karsten Ree har torsdag giftet sig med sin forlovede, Janni Christensen. Foto: Polfoto/DAVALI PHILIP
Polfoto/DAVALI PHILIP
Karsten Ree og Janni Christensen overraskede torsdag med et lynbryllup, dagen efter at rigmandens kræftdiagnose blev offentliggjort.
Onsdag fortalte rigmanden Karsten Ree til pressen, at han var ramt af kræft. Torsdag var det så mere muntre nyheder, han kunne dele.
Den 69-årige rigmand giftede sig nemlig med sin forlovede, Janni Christensen, på Rudersdal Rådhus. Det skriver Ekstra Bladet.
Det populære reality-par, som i starten af året vandt en popularitetspris ved Reality Award, blev forlovet foran rullende kameraer, da milliardæren under optagelserne til deres andet tv-program faldt på knæ og fik et ja.
Til Ekstra Bladets reporter fortæller Karsten Ree, at torsdagens vielse var en følsom affære.
- Vi har det rimelig godt. En lille tåre har vi da også knebet, siger rigmanden.
Det bliver dog ikke i dag, at parret holder den store bryllupsfest, afslører bruden, der heller ikke bar en stor brudekjole på dagen.
- I dag er det bare stille og rolig komsammen med nogle få venner. Vi holder også et bryllup til sommer, så i dag er det bare for de nærmeste, siger Janni Christensen til Ekstra Bladet.
Newspaq
Seneste artikler
Bent gør det ikke for priserne, men fik én alligevel
Guide til aktiviteter i efterårsferien
Omfattende strømafbrydelse ramte dele af Falster
Antallet af hjemløse stiger markant på Lolland
Løb efterårsferien ind med sørgebind
Mest læste artikler
Brand i sukkerfabrik
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Stjal 450.000 fra gymnastikfolk og tipsklub
Fundet livløs i rabatten: Cyklist fløjet til Rigshospitalet
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde