Sanger tæt på frygtelig skovbrand
Lance Bass bor i et område, der er plaget af skovbrande. Foto: Polfoto/Rich Fury
Polfoto/Rich Fury
Det kunne have været endt helt galt for Lance Bass, hvis hjem var tæt på at blive raseret af en skovbrand.
Den tidligere 'N Sync-sanger, Lance Bass, var mere end almindelig heldig, da en skovbrand kom faretruende tæt på hans hjem i Sherman Oaks i Los Angeles.
Området er nemlig plaget af skovbrande, og det kunne være endt galt for sangeren. Det skriver contactmusic.com.
I en video, som sangeren har delt med sine fans, fortæller han ifølge mediet, at hans baghave står i flammer, mens man kan se, at der bliver kastet vand ned fra helikoptere.
- Vi har en lille skovbrand, og jeg har aldrig set en helikopter, der slukker brande så tæt på vores hus. Det er, hvad der sker, når man bor ved siden af en skov i Los Angeles, siger han i videoen.
Heldigvis lykkedes det for brandmændene at slukke ilden. På Instagram takker sangeren for deres indsats.
- Tak til disse gode mænd og resten af brandmændene og politiet, der har hjulpet med at redde vores nabolag i dag, skriver han til et billede, hvor han poserer med to brandmænd.
Det er ikke unormalt, at de tørre områder i det sydlige Californien, bliver ramt af skovbrande.
Se billedet her: https://instagram.com/p/50zTgXRsXA/?taken-by=lancebass
Seneste artikler
For første gang i lang tid: Guldborgsund speeder op for grøn omstilling
Stort flertal stemte kæmpe besparelser igennem
"Alternativet var, at historien var blevet ufortalt og stadig havde befundet sig i mørket"
Christian fortsatte med at slå stikkeren, der lå forsvarsløs på jorden, mens kvinden slog ham på ryggen...
Skud, håndgranater og rockerkrig: Lokal Bandidos-boss fortæller nu den blodige historie
Mest læste artikler
Brand i sukkerfabrik
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Dramatisk: Traktor på afveje påkørte biler og ramte hus
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde
Bostedet Langholt lukker