Det kan gå hen og blive en af verdens mest berømte mødregrupper, hvis de tre Spice Girls Emma Bunton, Victoria Beckham og Melanie B skulle beslutte sig for at danne en.
De har i hvert fald muligheden, for nu fortæller Mel B, at hun ligesom sine to tidligere gruppe-medlemmer venter et barn.
- Det var planlagt, selvfølgelig var det dét, fortæller Mel B om graviditeten til Hello Magazine.
- Når man er 35 år gammel, så bliver man undersøgt på forhånd. Det blev jeg omkring jul, og da det var overstået, gik vi i gang med at forsøge, siger den tidligere Spice Girl.
Mel B blev i 2007 gift med produceren Stephen Belafonte, der blandt andet står bag filmen "Thank you For Smoking". De er begge glade for, at det er lykkedes så hurtigt for Mel B at blive gravid.
- Vi ville begge virkelig gerne have, at det skulle ske. Og jeg tror, at et stærkt ønske om at få et barn kan gøre, at det nemmere sker, siger Mel B, men indrømmer, at hun dog ikke havde regnet med, at det ville ske med det samme.
- Jeg havde ikke troet, at jeg ville blive gravid så hurtigt. Normalt tager det en måned eller to, siger hun.
Den tidligere Spice Girl har allerede to piger, nemlig Phoenix på 12 og Angel Iris, der fylder fire i april. Stephen Belafonte har en datter på seks.
/ritzau/
Seneste artikler
Guide til aktiviteter i efterårsferien
Omfattende strømafbrydelse på dele af Falster
Antallet af hjemløse stiger markant på Lolland
Løb efterårsferien ind med sørgebind
- Jeg kan jo sige tak til René tusind gange, men der findes ikke ord for det
Mest læste artikler
Brand i sukkerfabrik
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Stjal 450.000 fra gymnastikfolk og tipsklub
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde
Fundet livløs i rabatten: Cyklist fløjet til Rigshospitalet