Blomsterkranse og ansigtsmaling, spande med vodkadrinks og dansen på bordene. Sommeren i Sunny Beach i Bulgarien er ikke kedelig. Og det er også derfor, at Ulven Peter er at finde på feriestedets skandinaviske bar, Den Glade Viking.
På barstolene, på dansegulvet og med armen rundt om en pige. Ulven Peter er alle steder at finde, mens han i nat udforsker nattelivet i Bulgarien, hvor han tidligere på ugen har været gæstebartender i Golden Sands.
Men i aften har Ulven, der er kendt fra realityshowet Paradise Hotel, vendt snuden mod diskoteket Den Glade Viking i Sunny Beach, og det er noget, pigecharmøren kan bruge.
- Jeg er virkelig fuld lige nu, gentager Peter Birk flere gange, mens han skiftevis bestiller og drikker shots og lægger armen om diverse piger, han møder på det propfyldte feststed.
Når Ulven periodevis forsøger at gå en kammerat i møde eller sætte sig på en af barstolene, vælter han flere gange ned fra stolen, fordi hans indre sigtekorn muligvis er svækket af den megen alkohol.
En af de kvindelige hovedpersoner fra programmet "Sommer i Sunny Beach", hvis anden sæson i øjeblikket bliver optaget på blandt andet Den Glade Viking, beretter, at Ulven Peter inden sin entré har talt intenst med sin Paradise-kæreste Amalie i en halv time.
Det afholder dog ikke charmøren fra at kysse lidt på to blondiner og en brunette, som Ulven møder tilfældigt i baren, mens han hilser og highfiver til højre og venstre.
Når realitystjernen bliver spurgt til Amalie, svarer han blot:
- Jeg er single!
Dermed lukker den godt berusede Peter al yderligere diskussion og vender næsen mod baren, hvor en flok kammerater og letpåklædte piger lokker ham op at danse på en af diskene i det populære diskotek.
/ritzau/
Seneste artikler
Seks millioner afsat til stor parkeringsplads
Agesen efter nederlag: - Vi mangler noget kynisme
Drilske rumænere slår Nykøbing Falster i Champions League
Vejrguderne holdt hånden over Æblets Dag
TSØ lukkede kampen tidligt i storsejr
Mest læste artikler
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Fundet livløs i rabatten: Cyklist fløjet til Rigshospitalet
Stjal 450.000 fra gymnastikfolk og tipsklub
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde
Bostedet Langholt lukker