Skandaløst afd.møde i Bandholm Vænge.
Jeg var til til årlig afd. møde i vor afdeling, og oplevede igen hvordan en mafia bestyrelse med deres medløbere fuldstændig destruerede mødet, og nedstemte alt hvad hvad der ikke passede bestyrelsen.
Valg af bestyrelse var en farce hvor bestyrelsen ledet af kongen, vor formand, fuldstændig styrede tropperne, og fik hans folk ind i bestyrelsen.
Selv om vor afdeling kører med et kæmpe underskud, og er snart på kunkursen rand, og med en husleje som de højeste på Lolland, 10 tomme boliger, og folk flygter herfra så det tog kun ca. 5 min at omtale vor økonomiske situation. Hvad den siddende bestyrelse er ude på må guderne vide, men et er sikkert det går ned af bakke i vor boligforening, og forsat betale til et sort hul har jeg ikke tænkt mig så jeg flytter også.
Med venlig hilsen
Erik Staudt
Bandholm Vænge 15
4941 Bandholm
Seneste artikler
Efter brandulykke: Sådan skal de ansatte hjælpes videre
Efter redegørelse: - Det kunne jeg have fundet på nettet
Takkehilsner nåede fra Nykøbing til Letland
Spøgelseshus lover gys: Nogle får et minde med hjem i bukserne
Kontrakter, webcam og ydmygelse: Tiltalt for at udsætte hustru for årelang kontrol
Mest læste artikler
Efter stor eftersøgning: Mand fundet livløs i vandet
Mand fundet død i Maribosøerne
DMI udsender varsel
Kommune hjemsender omstridt centerchef
Efter 69 år: Vil rive gigantisk vartegn ned