Efterlyser fortsat ejere af smykker
Det er blandt andet dette smykke, som politiet mangler rette ejer til. Du kan se billeder af alle smykkerne på Sydsjællands og Lolland-Falsters Politis Facebook-side. Opslaget er lagt på 3. januar. Foto: Politiet
Politiet
For 14 dage siden efterlyste politiet ejerne af cirka 30 smykker, som blev fundet i forbindelse med en ransagning. Foreløbig har ingen meldt sig.
Sydsjællands og Lolland-Falsters Politi mangler stadig at finde de retmæssige ejere af cirka 30 smykker, som blev fundet i forbindelse med en ransagning af et kolonihavehus i Haveforeningen Sommerlyst ved travbanen syd for Nykøbing.
I dag er det 14 dage siden, at politiet efterlyste ejerne via et opslag på politiets Facebook-profil.
Men indtil videre har efterlysningen altså ikke resulteret i, at smykker og ejere er blevet genforenet.
Man kan stadig se billeder af alle smykkerne på Sydsjællands og Lolland-Falsters Politis Facebook-side. Henvendelser i sagen kan ske på telefon 114.
Læs mere om smykkerne i onsdagens udgave af Folketidende.
Klik her for at læse Folketidende på PC
Klik her for at læse via en mobil enhed
Seneste artikler
Seks millioner afsat til stor parkeringsplads
Agesen efter nederlag: - Vi mangler noget kynisme
Drilske rumænere slår Nykøbing Falster i Champions League
Vejrguderne holdt hånden over Æblets Dag
TSØ lukkede kampen tidligt i storsejr
Mest læste artikler
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Fundet livløs i rabatten: Cyklist fløjet til Rigshospitalet
Stjal 450.000 fra gymnastikfolk og tipsklub
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde
Bostedet Langholt lukker