Operation holder Liverpool-back ude i måneder
Forsvareren Jon Flanagan tilslutter sig samlingen af ukampdygtige Liverpool-spillere efter en operation.
Liverpool-manager Brendan Rodgers har måttet tage hensyn til en del skader i begyndelsen af sæsonen.
Værst ser det lige nu ud for den 21-årige back Jon Flanagan, der vil være ude af spil i de kommende måneder efter en operation.
- Unge Jon Flanagan har desværre gennemgået en operation, hvilket formentlig vil holde ham ude i nogle få måneder. Det er skuffende, siger Rodgers til klubbens hjemmeside.
Andre forsvarere i skikkelse af Martin Skrtel og Glen Johnson har også døjet med skader, men Skrtel er nu tilbage i træning, og det samme er Johnson i løbet af få dage.
I den offensive ende af banen savner holdet Daniel Sturridge. Ikke mindst efter salget af Luis Suarez. Men Rodgers oplyser, at angriberen formentlig er tilbage på træningsbanen i løbet af den kommende uge. Endelig er Joe Allen tilbage i løbet af et par uger.
Liverpool har fået en ujævn sæsonstart med to sejre og to nederlag hidtil, inden West Ham venter på udebane lørdag.
Seneste artikler
Revydirektør: - Det kunne jeg godt tænke mig at gøre igen
Ønsker at forbedre kommuners økonomi: Lokale borgere kommer med vidtgående forslag
Så du nordlyset? Må vi se dine billeder?
Åbner for drop-in vaccination: Her kan du få et stik
Nye tal vender NFC-sagen på hovedet
Mest læste artikler
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Fundet livløs i rabatten: Cyklist fløjet til Rigshospitalet
Stjal 450.000 fra gymnastikfolk og tipsklub
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde
Bostedet Langholt lukker