Kom til byens bedste børnefest
Der kommer en hemmelig gæst med til lørdagens fest - måske er det ham her? Foto: Pressefoto.
Foto: Pressefoto, FT
Du kan allerede nu hente gratis billetter til "Byens Bedste Fest For Børn & Unge" på Ticketmaster.dk. Den nye Nykøbing F. Hallen skal fejres!
NYKØBING: Den nye sportshal i Nykøbing er klar til at slå dørene op til "Byens Bedste Fest For Børn & Unge" Det sker lørdag 30. september fra klokken 9 til 15 på adressen Nørre Boulevard 4A.
Tag hele familien med og få en sjov dag fyldt med underholdning og spændende aktiviteter. Hallen får besøg af Katrine Bille, Jungledyret Hugo og en "hemmelig gæst"... måske en med skæg?
Få malet ansigt af Sminketeatret, få glimmer-tattoos, se Sofus Sæbeboble boble med boblerne, vær kreativ i workshoppen, tag et smut i legeland eller oplev en masse sjove aktiviteter, som foreningerne byder ind med.
Kom glad – der er gratis entré! Hvis du vil sikre dig adgang, så hent billetter nu på Ticketmaster.dk. Bemærk at der er en begrænsning på fire stk. pr. husstand.
For spørgsmål, kontakt Carina på telefon 5473 1800. Garderobe i Hal 1 er gratis og skal benyttes. Her vild er ligeledes være barnevognsparkering, da det ikke er tilladt at køre rundt med barnevogne indendørs denne dag.
Festen fortsætter søndag 1. oktober, hvor hallens gæster kan opleve Kåre og Emils Videnskabsshow, møde den professionelle counterstrike-spiller Markus Kjærbye, møde deltagere fra MGP 2023 og oplev en masse sjove aktiviteter, som foreningerne byder ind med. Gratis billetter hertil fås ligeledes på Ticketmaster.dk
Seneste artikler
50 liter narko i BMW’en: Tysk par får fængsel og udvises
Langholt slår igen mod tilsyn: Uenig i afgørelse
Købte dyre ejendomme og leasede luksusbiler: Derfor mister bosted sin godkendelse
Efter brandulykke: Sådan skal de ansatte hjælpes videre
Efter redegørelse: - Det kunne jeg have fundet på nettet
Mest læste artikler
Efter stor eftersøgning: Mand fundet livløs i vandet
Mand fundet død i Maribosøerne
DMI udsender varsel
Kommune hjemsender omstridt centerchef
Efter 69 år: Vil rive gigantisk vartegn ned