Chefen kylet i vandet

Mandag aften var Lalandia repræsenteret ved "Netværksprisen 2009" på Nationalmuseet i København. Og minsandten om ikke badelandet vandt prisen for deres evne til at holde fast i medarbejdere i udkantsområderne.

Det hæder afstedkom en lille gimmick, som så tirsdag skulle indfries hos Lalandia i Rødbyhavn. Reporter Christian Birch var af sted med både kamera og mikrofon, da medarbejderne fik lov til at kyle Pia Danielsen i poolen.

Og ja, lyset på kameraet kunne godt være bedre, men lysforholdene hos Lalandia var decideret fjendske set med en fotografs øjne på grund af ovenlys vinduer. Vi håber det går alligevel.

Læs artikel om sejren. KLIK HER

Foto: Ingen kære mor her. Chefen røg i vandet , da to stærke medarbejdere hev fat i arme og ben

Personalechefen fra Lalandia, Pia Danielsen, blev smidt i vandet efter aftale med Radio Sydhavsøerne.

Offentliggjort Sidst opdateret