Page Four på besøg
Boyband starter julemåneden med at spille i lokalt ungdomskulturhus.
På Kulturfabrikken i Nykøbing starter man julemåneden op med en koncert med Page Four.
Koncerten 1. december er for de helt unge og et nyt initiativ kaldet Tweens-concert fra ungdomskulturhuset Kulturfabrikken.
- Tweens-concert er non-alkohol koncerter, som starter tidligt og afsluttes senest klokken 21, så store børn og unge trygt kan være med og nå den sidste bus hjem. Vi lægger stor vægt på en god oplevelse med såvel stemning som sikkerheden i top, skriver Claus Giasson Jensen, som er Kulturhusmedarbejder i Guldborgsund Kommunes Culthus, som Kulturfabrikken er en del af.
Koncerten starter klokken 20 og varer cirka en halv time og derefter er der tid til autografskrivning. Dørene åbnes klokken 19 og for at få del i nogle af de 185 billetter á 130 kroner, skal man klikke ind på culthus.dk
Seneste artikler
Løb efterårsferien ind med sørgebind
- Jeg kan jo sige tak til René tusind gange, men der findes ikke ord for det
Par åbner Æblets Dag
Da tipsklubben skulle på ferie, klappede fælden for kasserer
Skoleelever hyldet af byrådsmedlemmer
Mest læste artikler
Brand i sukkerfabrik
Tom bil på Farøbroen: Eftersøgning fortsætter mandag
Stjal 450.000 fra gymnastikfolk og tipsklub
Truede med at skyde bekendt: Fandt våben hos kvinde
Fundet livløs i rabatten: Cyklist fløjet til Rigshospitalet