En sjov aften med drøn på

Så er det ved at være tid til Aqua-Disco igen. Du kan sikre dig billetter allerede nu. Foto: Privat.

Offentliggjort Sidst opdateret

NAKSKOV: Så er tiden kommet til, at der igen skal være fart over feltet, når Nakskov Idrætscenter arrangerer Aqua-Disco for de 10-14 årige.

Aqua-Disco afholdes to gange om året, og er altid populært med godt 150 deltagende piger og drenge, og nu er det altså tid igen.

Aqua-Disco i svømmecenteret afholdes helt præcis fredag 8. marts fra klokken 18.30 til 21.

Der er lagt op til aften med drøn på i svømmecenteret, hvor der vil være masser af høj musik, neonlys, og masser af sjov i de fire bassiner der vil være fyldt med badedyr, løbebånd og masser af andre sjove legeredskaber i vandet.

Det gælder om at få tilmeldt sig til det populære Aqua-Disco, da det plejer at være et stort tilløbsstykke. Der vil under arrangementet kunne købes sodavand, slush-ice, chips og slik.

Billetsalget er startet, og der kan købes billetter i receptionen i Nakskov Idrætscenter eller på www.nakskovic.dk.