I kasinomekkaet Las Vegas flyder det med penge, og penge lugter som bekendt ikke. Men det gjorde sangerinden Mariah Carey, da hun forleden gik på scenen i Vegas. Inden hun gik på, havde hendes Jack Russel-terrier, Cha Cha, nemlig et uheld i garderoben, og det gik også ud over Mariah, skriver hun på sin Twitterprofil.
- Ok, så Cha Cha har lige tisset på gulvet i min garderobe og besluttede sig så for at springe op på mig, mens jeg lagde make up. Meget elegant, skriver den amerikanske sangstjerne.
Mariah Carey skal give koncert i spilleparadiset her i weekenden, og det var i forbindelse med prøverne, at Cha Cha havde det ildelugtende uheld.
Det med dyrs trang til at lade vandet på uhensigtsmæssige tidspunkter har ramt andre end Mariah Carey. Sangerinden Katy Perry blev i marts også ufrivilligt våd under en fotosession, da en chimpanse uden videre bestemte sig for at bruge "I Kissed a Girl"-sangerinden som kattebakke.
/ritzau/
Seneste artikler
Live: 58-årig tiltalt for at groome, voldtage og true plejedatter
Stor eftersøgning ved den nye Storstrømsbro
21-årig tilstår: Det kylede han mod lastbil på motorvej
Fortsætter arbejdet med at genoplive biograf: Her er næste skridt
Tiltalt for flerårigt overgreb på plejedatter: Voldtog og truede hende på livet
Mest læste artikler
Mand fundet død i Maribosøerne
DMI udsender varsel
Kommune hjemsender omstridt centerchef
Efter 69 år: Vil rive gigantisk vartegn ned
Clara åbner ny kaffebar: Farens død lærte hende vigtig lektie