Vi har med stor sorg modtaget meddelelsen om at Flemming måtte opgive kampen imod sin svære sygdom og ikke længere er iblandt os.
Flemming kender vi fra sin gang i Kappel Boldklub, Kappel Boldklub`s Venner og Ny Kappel Boldklub 07 hvor han i mange år støttede op om aktiviterne på Kappel Stadion, og i midten af 1990èrne sad han i 2 år i KBV`s bestyrelse, hvor han var flittig til at hjælpe til med keglebane og de aktiviteter KBV arrangerede.
Flemming fulgte også stolt sønnen, Peter D., som er en af initiativtagerne til Ny Kappel Boldklub 07, og børnebørnene på fodboldbanen og var en uvurdelig hjælp for Peter når han skulle ud med fodbolddrenge og piger, og Flemming tog glad imod børnebørnene og hjalp til hvor han kunne.
Flemming vil blive husket for sit altid gode humør og sjove kommentarer.
Vore tanker går i denne svære tid til de efterladte som har mistet en god far og farfar/morfar.
Æret være Flemmings minde.
Rita Carlsen
Formand, Kappel Boldklubs Venner
Per Lohse
Formand, Ny Kappel Boldklubs Venner
Seneste artikler
Live: 58-årig tiltalt for at groome, voldtage og true plejedatter
Stor eftersøgning ved den nye Storstrømsbro
21-årig tilstår: Det kylede han mod lastbil på motorvej
Fortsætter arbejdet med at genoplive biograf: Her er næste skridt
Tiltalt for flerårigt overgreb på plejedatter: Voldtog og truede hende på livet
Mest læste artikler
Mand fundet død i Maribosøerne
DMI udsender varsel
Kommune hjemsender omstridt centerchef
Efter 69 år: Vil rive gigantisk vartegn ned
Clara åbner ny kaffebar: Farens død lærte hende vigtig lektie