I den nye film "Meet Monica Velour" spiller "Sex And The City"-stjernen Kim Catrall en prostitueret, der kæmper en hård kamp som single-mor.
Nu afslører hendes medskuespiller, unge Dustin Ingram, at han og Catrall benyttede enhver chance for at dele detaljer fra deres private kærlighedsliv.
- Vi talte meget om sex. Vi delte historier og gode tips, siger han.
Filmens instruktør, Keith Bearden, bekræfter, at der til tider var omend rigtig varmt under indspilningerne.
- Efter filmens klimaks-kyssescene rejste Dustin sig op, og så havde han den største erektion. Han protesterede og sagde, at det bestemt aldrig var sket. Men jeg er en gammel mand og ved altså godt, hvordan sådan en ser ud, siger Bearden.
Kim Catrall, der ikke ligefrem er en bly viol og gennem flere sæsoner af "Sex And The City" har vist stort set alle sider af sig selv, vil dog ikke kendes ved rygterne om sexhistorier i filmstudiet.
- Det er overhovedet ikke sandt. Som kvinde finder jeg den type spørgsmål pinlige. Og som kvinde synes jeg, det må være skrækkeligt for jer at skulle stille dem, siger hun.
/ritzau/
Seneste artikler
Tiltalt for flerårigt overgreb på plejedatter: Voldtog og truede hende på livet
Truet af lukning: Nu er der nyt om biografen
50 liter narko i BMW’en: Tysk par får fængsel og udvises
Langholt slår igen mod tilsyn: Uenig i afgørelse
Købte dyre ejendomme og leasede luksusbiler: Derfor mister bosted sin godkendelse
Mest læste artikler
Mand fundet død i Maribosøerne
DMI udsender varsel
Kommune hjemsender omstridt centerchef
Efter 69 år: Vil rive gigantisk vartegn ned
Clara åbner ny kaffebar: Farens død lærte hende vigtig lektie