Pamela Anderson har fået ny kæreste

Baywawatchbaben Pamela Anderson er rigtig i stødet for tiden. Hun har nemlig fået en ny kæreste, og han er elektriker. 42-årige Pamela mødte Jamie Padgett for et par måneder siden, da den blonde model og skuespiller midlertidigt boede i en trailerpark, mens hendes hus blev sat i stand, skriver CNN.

Siden er parret blevet set flere gange sammen med Pamelas børn over hele den amerikanske vestkyst lige fra Malibu i Californien til Pamelas fødeby Vancouver i Canada.

Pamela har gennem sin karriere haft flere berømtheder blandt sine mandlige bekendtskaber. Hun giftede sig med Mötley Crüe-trommeslager Tommy Lee tilbage i 1995. Et ægteskab, der holdt i fire år. Siden blev Pamela kærester med den supermodel Marcus Schenkenberg og sangeren Kid Rock. Sidstnævnte havde hun bryllupsplaner med. De skulle efter planen giftes tilbage i juli 2006, men det blev ikke til noget.

Pamela blev for alvor kendt i forbindelse med tv-serien Baywatch i begyndelsen af 1990'erne. Hendes berømmelse fik et ekstra spark, da en sexvideo med hende og ægtemanden Tommy Lee slap ud i offentligheden.

Så det er noget af en opgave elektriker Jamie Padgett fra trailerparken er kommet på.

/ritzau/

Foto: RISTO BOZOVIC/AP

Gennem et par måneder er parret set sammen over hele den amerikanske vestkyst.

Offentliggjort Sidst opdateret