Rygteramt popsild svarer igen med kærlighed
Diva-rygterne svirer om den 21-årige sangerinde Ariana Grande, som efter sigende skulle have aflyst en række fotograferinger under sit sidste besøg i Australien grundet utilfreds med et enkelt foto. Foto: Polfoto/Chris Pizzello
Polfoto/Chris Pizzello
Popsangerinden Ariana Grande er gennem længere tid blevet beskyldt for at være en slem diva. Nu tager superstjernen til genmæle på Twitter.
Med status som en en af de bedst sælgende kvindelige artister på verdensplan med sin hitsingle "Problem" er der rigeligt at misunde den amerikanske popsangerinde Ariana Grande.
Ifølge det unge popidol er det netop forklaringen på, hvorfor hun den senere tid har været genstand for hårdnakkede diva-rygter.
Ifølge rygterne, som blandt andet fremlægges på den australske hjemmeside news.com.au, skulle Ariana Grande for eksempel nægte at lade sit fotografere fra andet end sin venstre side.
Selv har den 21-årige sangerinde dog svært ved at tage rygerne seriøst. Det fremgår af hendes seneste indlæg på det sociale medie Twitter.
- Jeg griner højt, når jeg tænker på nogle af de rygter, der har floreret om mig på det sidste. Jeg kan virkelig ikke tage dem seriøst, skriver Ariana Grande efterfulgt af flere smileys, der ser ud til at græde af grin.
Teenageidolet, som først slog igennem som skuespiller i serien "Sam & Cat" på børnekanalen Nickelodeon, er imidlertid af den opfattelse, at had skal mødes med kærlighed.
- Kærlighed, kærlighed, kærlighed. Her er noget mere kærlighed til jer. Selv til jer, som er uvenlige, her er noget mere kærlighed til jer, I har mest brug for det, skriver hun på Twitter.
- Før eller senere vil det gå op for folk, at det, de sender ud, også er det, der kommer tilbage. Det gælder løgne og had osv. Vis kærlighed og jeg lover jer, at livet vil behandle jer godt, skriver Ariana Grande efterfulgt af en rødmende smiley.
Newspaq
Seneste artikler
Tiltalt for flerårigt overgreb på plejedatter: Voldtog og truede hende på livet
Truet af lukning: Nu er der nyt om biografen
50 liter narko i BMW’en: Tysk par får fængsel og udvises
Langholt slår igen mod tilsyn: Uenig i afgørelse
Købte dyre ejendomme og leasede luksusbiler: Derfor mister bosted sin godkendelse
Mest læste artikler
Mand fundet død i Maribosøerne
DMI udsender varsel
Kommune hjemsender omstridt centerchef
Efter 69 år: Vil rive gigantisk vartegn ned
Clara åbner ny kaffebar: Farens død lærte hende vigtig lektie