Netbutik åbner fysisk butik på Randersvej
Det er i husets garage, at Chillie Ottesen har indrettet sin lille butik med tøj fra primært Italien og Frankrig. Foto: CC-Clothing
CC-Clothing
CC-Clothing åbner i privaten, og i butikken finder du unikke styles fra Frankrig og Italien.
NYKØBING I noget tid har Chillie Ottesen kørt sin webbutik CC-Clothing på nettet, men nu er tiden kommet til at tilbyde kunderne en fysisk butik også - i forbindelse med hendes eget hjem på Randersvej 10 i Nykøbing.
- Efter at have fået børn prioriterer jeg min tid anderledes. Derfor er det en fordel for mig at være hjemme. Jeg har derfor valgt at indrette vores garage til en hyggelig butik - fyldt med lækkert tøj og accessories til alle kvinder. Jeg ønsker at imødekomme kunderne med fleksible åbningstider, så man er altid velkommen til at kontakte mig med et ønsket tidspunkt, og derudover har butikken selvfølgelig åbent i hverdage samt lørdag og nogle søndage, fortæller Chillie Ottesen, der har 15 års erfaring fra detailbranchen.
Hun køber tøjet ind primært fra Italien og Frankrig, så i butikken finder du unikke styles, der er få eksemplarer af hver.
- Webshoppen cc-clothing.dk holder åbent hele tiden, og her kan du få en forsmag på de styles, du finder i butikken. Men jeg vil være glad for at få besøg i min lille butik, og jeg glæder mig meget til at komme i gang, smiler Chillie Ottesen.
Seneste artikler
Fortsætter arbejdet med at genoplive biograf: Her er næste skridt
Tiltalt for flerårigt overgreb på plejedatter: Voldtog og truede hende på livet
Truet af lukning: Nu er der nyt om biografen
50 liter narko i BMW’en: Tysk par får fængsel og udvises
Langholt slår igen mod tilsyn: Uenig i afgørelse
Mest læste artikler
Mand fundet død i Maribosøerne
DMI udsender varsel
Kommune hjemsender omstridt centerchef
Efter 69 år: Vil rive gigantisk vartegn ned
Clara åbner ny kaffebar: Farens død lærte hende vigtig lektie